Budownictwo i infrastruktura

Informacji z dziedziny budownictwa indywidualnego, jednorodzinnego w Internecie jest bardzo dużo. Wiele oferowanych rozwiązań wiąże się głównie z biznesem i tylko biznesem. Próbuje się przyciągnąć klientów, zdecydowanych wyemigrować na obrzeża miast, czy też dalej, mamiąc ich wieloma nowatorskimi rozwiązaniami, nawet w obrębie tzw. budownictwa naturalnego. Ale, czy przenoszenie miejskich, materialnych warunków życia na wieś, jak to wynika najczęściej z dostępnych ofert, wniesie oczekiwane zmiany w sposobie egzystencji i umożliwi zharmonizowanie ich ze środowiskiem naturalnym, z uwzględnieniem praw rządzących przyrodą, jest problematyczne. Podejmowanie decyzji, zaangażowanie środków, w jakiś sposób determinuje to, jak będzie wyglądało późniejsze życie. Dlatego ważne jest, by wcześniej dogłębnie zbadać swoje pragnienia, idee, rozważyć wszystkie za i przeciw, za nim podejmie się ostateczną decyzję.

Na stronie tej będziemy chcieli omawiać te sprawy w kontekście gospodarstw, siedlisk ekologicznych, ekowiosek w oparciu o naturalne surowce występujące najczęściej na danym terenie. Szczególną uwagę poświęcimy domom z bali, drewnianym, z gliny i kamienia, a także w technologii szkieletowej, na fundamentach kamiennych i niekonwencjonalnych, domów krytych słomą, trzciną lub gontem drewnianym. Wszystkie kwestie omawiane będą na poziomie niezbędnym do naturalnej egzystencji bez specjalnych udziwnień, preferując jak najdalej posuniętą prostotę rozwiązań. Znajdą się tu także informacje na temat i innych obiektów takich, jak np. altany, piwniczki, małe stawy, ogrodzenia i inne wykonane z kamienia, obrzynów, wikliny i żywopłotów. Omawiane będą również sposoby naturalnej utylizacji odpadów i wiele jeszcze innych żywotnych tematów.

Ogólnopolskie Stowarzyszenie Budownictwa Naturalnego

Festiwal Budownictwa Naturalnego 2017

“Dnia 24-25 czerwca roku 2017 w Bibliotece Uniwersyteckiej w Warszawie przy ul. Dobrej, odbędzie się I Festiwal Budownictwa Naturalnego organizowany przez Stowarzyszenie OSBN.   To wspaniała okazja do spotkania na żywo gdzie będzie można uzyskać konkretne informacje o naturalnym budownictwie. Będą również warsztaty praktyczne. Więcej informacji o programie tutaj–>> www.festiwal.osbn.pl.”

I jeszcze jeden link: O festiwalu i budowaniu naturalnym

Zaproszenie na festiwal.mp4