Laboratorium filozoficzne

19.12.2014r odbędzie się ostatnie w tym roku spotkanie z cyklu spotkań wprowadzających w istotę poszukiwań, badań i pracy Laboratorium filozoficznego jak i pozostałych działów w ramach laboratoriów.  Gościem piątkowego spotkania będzie Immanuel Stempel, który wygłosi wprowadzenie na temat Kabały pt.:

Kabała – Droga Życia

A oto zagadnienia jakie zostaną poruszone:

• Mistyka a kabała, mity i fakty.
  • Dlaczego poszukujemy duchowego?
  • Czym są pragnienia i jak kształtują nasze życie?
  • Rozwój pragnień a świadomość.
  • Poziomy rozwoju świadomości, krótka charakterystyka.

Druga części spotkania będzie dyskusją uczestników z prelegentem. To ważny moment spotkań. Umożliwia on doprecyzowywanie pojęć, odnajdywanie płaszczyzny zrozumienia, a także przedstawianie alternatywnych własnych sposobów pojmowania tych zagadnień, a wszystko to w oparciu o prosty język wyrażania myśli. W tej części nie ma pytań nieważnych, czy sformułowań niestosownych, gdy służą pogłębieniu wiedzy, tym samym świadomości.

W trzeciej części chciałbym wspólnie ze wszystkimi uczestnikami zastanowić się (ponieważ jest to koniec roku) nad tym, jak odebrali wcześniejsze spotkania, co było dla nich w nich ważne, jak indywidualnie pojmują dalszy ich rozwój i tym samym swój. Wprawdzie fundacja ma określone cele, które będzie nadal kontynuować i rozwijać, ale obszar jej możliwości nie jest ograniczony.

Uwaga

Spotkanie Laboratorium filozoficznego w piątek 19.12.2014 wyjątkowo, na zaproszenie Małgorzaty Paluch odbędzie się o godz. 1800 w siedzibie Akademii Rozwoju Umiejętności przy ul. Kilińskiego 24. W tej sytuacji osoby, które zdecydują się wziąć udział w spotkaniu, proszone są o przesłanie potwierdzenia do środy tj. 17.12. do godz. 1400 na adres e-mail fundacji: biuro@fundacjauzrodel.com.pl

Serdecznie zapraszam.