Laboratorium filozoficzne

Dnia 16.01.2015r, tj. w piątek o godz.18.00, odbędzie się we Wrocławiu na ul. Łokietka 5 kolejne spotkanie z cyklu spotkań wprowadzających w istotę poszukiwań, badań i pracy Laboratorium filozoficznego.

Gościem spotkania będzie dr Roland Zarzycki, który przedstawi w zarysie historię i kierunki filozofii, a także wskaże na jakie elementy należy zwrócić szczególną uwagę w rozważaniach nad naturą istnienia, rozumienia rzeczywistości, prawdy, koncepcji wartości, szukania odpowiedzi na pytania: Kim jestem?, Jaki jest sens mojego życia?, Skąd pochodzę?…

Innym bardzo ważnym elementem w oparciu o logikę myśli  jest takie prowadzenie dyskusji przez uczestników spotkań, które umożliwi jasne i zrozumiałe dla wszystkich dzielenie się własnymi doświadczeniami i poszukiwaniami, a które następnie może być inspiracją do dalszych poszukiwań.

To będzie ważne spotkanie, gdzie większość czasu przeznaczona zostanie na dzielenie się z Rolandem spostrzeżeniami, wątpliwościami i uwagami, bo przecież nie chodzi o to, by nadal korzystać z gotowych wzorców, sposobów, czy metod, a w sposób twórczy samemu dochodzić do tego co jeszcze nieodkryte, przekraczać granice pozornie niemożliwe do pokonania, stawiać kolejne kroki na drodze rozwoju. Obszar penetracji jest ogromny i aby w nim nie pobłądzić, to najbliższe spotkanie ma dać jasność i spójność pracy uczestników spotkań.

LW

Refleksje po spotkaniu: https://fundacjauzrodel.com.pl/kolejne-spotkanie-piate/

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *