Koło studyjne świadomego zdrowia

We czwartek 07.04.2016 r. o godz.1630 odbędzie się w Sektorze 3 przy ul. Legnickiej 65 kolejne XXIII spotkanie uczestników Koła studyjnego świadomego zdrowia.

W pierwszej części spotkania będzie miał miejsce wykład poprowadzony przez Iwonę o niedoczynności i nadczynności tarczycy w kontekście medycyny germańskiej, a także będzie przedstawiony biologiczny sens różnych tzw. „chorób” skóry.

W drugiej będziemy kontynuowali dyskusję z poprzedniego spotkania, podczas której omawimy sposoby jakimi próbujemy sobie poradzić w czasie choroby, bez względu na to, czy znamy Medycynę Germańską czy też nie. Jakimi metodami próbujemy powrócić do stanu równowagi biologicznej organizmu. Kiedy stosujemy zioła a kiedy leczenie farmakologiczne. Jakie znaczenie ma dla nas przekaz podawany z pokolenia na pokolenie. Jakie miejsce zajmuje w naszej świadomości lekarz i jego metody terapeutyczne, a także wszelkie niekonwencjonalne techniki leczenia. Na koniec warto też zwrócić uwagę na to, czy z wcześniejszych doświadczeń wyciągamy wnioski, które przynajmniej zmniejszają częstotliwość tzw. zachorowań i skracają ich czas przebiegu.