Wykłady – Maciej Adamski

7 września 2017, tj. we czwartek o godz. 1830 w siedzibie Fundacji U Źródeł na terenie Wrocławskiej Drukarni Naukowej przy ul. Lelewela 4, w oficynie, na IV piętrze, odbędzie się po przerwie wakacyjnej pierwszy wykład, który poprowadzi prof Maciej Adamski, a jego temat, to: “Magia dźwięku a ludzki organizm”. Spotkanie będzie składało się z trzech części. Rozpocznie się godzinnym wykładem, później przewidziany jest czas na dyskusję około pół godziny, a po niej będzie miał miejsce seans dźwięków-gongów. Osoby, które będą chciały wziąć udział również i w trzeciej części proszone są o wzięcie ze sobą karimaty.

“Wszyscy żyjemy w energetycznym smogu. Dźwiękowi naszego życia towarzyszą najrozmaitsze zakłócenia wibracji. Jeżeli są one zbyt silne-negatywne, organizm może utracić wewnętrzną równowagę i zareagować chorobą. Balsamem na dysharmonię są czyste dźwięki, harmonijne, które nas uspokajają, dlatego słuchamy muzyki. Słuchamy, każdy innej, ponieważ instynktownie potrzebujemy innych dźwięków, by przywrócić homeostazę w organizmie. Od najdawniejszych czasów różne dźwięki, wibracje i dotyk ludzie wykorzystywali w celach terapeutycznych. Prawdopodobnie, wszelkie sposoby masażu są jedną z najstarszych form terapii. Fabian Maman opracował techniki dopasowywania dźwięków najbardziej korzystnych w konkretnych sytuacjach danej osoby- metodę odszukiwania dźwięku osobistego. Opiera się ona na odnalezieniu własnej częstotliwości, stanowiącej indywidualny rezonans z DNA. W konsekwencji powstaje indywidualny kod dla przywrócenia zdrowia.
Częstotliwość dźwięku mis i gongów pomaga osiągnąć harmonię w organizmie, ponieważ dociera do pradźwięku zawartego w kodzie DNA. Oddziałują  na ciało i psychikę. Uwalniają blokady, zmniejszają napięcie i wywołują głębokie rozluźnienie, wyswabadzając nas od myśli uwalnianych przez nasz umysł, pobudzają krążenie i układ wewnątrz -wydzielniczy na wyższy poziom funkcjonowania. W efekcie dochodzi do przeorganizowania energii witalnej, emocjonalnej oraz mentalnej. Właściwie dobrana muzyka aktywizuje prawą półkulę mózgową odpowiedzialną za kreatywność, intuicję, uczucia wyższe. Wibracja dźwięków harmonicznych (min. 432Hz) synchronizuje pracę obu półkul. Jest antidotum na wiele problemów. Yogi Bhadżan poproszony o wyjaśnienie skutków medytacji z gongiem oraz jak go używać, odpowiedział: „Gong jest bardzo prosty. Jest to układ współwibracyjny. Jest to dźwięk samej Kreatywności. Kto gra na gongu, gra na Wszechświecie. Gong nie jest jakąś zwyczajną rzeczą do grania. Z niego wyszła cała muzyka, wszystkie dźwięki, i wszystkie słowa. Dźwięk gongu jest jądrem Słowa. Gong nie jest jakimś instrumentem muzycznym czy perkusyjnym. Gong jest piękną wzmocnioną wibracją. Jest on niczym mnóstwo strun, jakbyście grali na milionie strun. Gong jest tym jedynym narzędziem, którym możecie stworzyć takie połączenie wibracji przestrzeni.”

MA

Wejściówka – darowizna na cele statutowe fundacji – 25 zł

2 komentarz do “Wykłady – Maciej Adamski

1. Krystyna

“Magia dźwięku a ludzi organizm” ten temat może nie odkrywa ameryki, bo ona już została dawno odkryta, natomiast odkrywa co mamy w sercach, potrzebna jest tylko odwaga aby otworzyć serce, zobaczyć, co tam mamy i podzielić się tym. Mając takiego nauczyciela z przestrzeni serca, jestem na dobrej drodze. Pozdrawiam Krystyna

2. Lena i Marcin

Witamy
    Chcielibyśmy bardzo podziękować, za tak fajną inicjatywę, oraz spotkania, które organizuje Wasza fundacja. Na spotkaniu z Maciejem byliśmy oboje tzn.ja z mężem i dla każdego z nas wniosło ono zupełnie coś innego.
    Z mojej strony, było to niesamowite przeżycie duchowe, które pozwoliło mi spotkać się z synem, który odszedł od nas w lutym, widać bardzo lubi gongi i misy, bo jest już to kolejny raz, kiedy pojawia się w tym czasie, kiedy jestem na tego typu zajęciach.
    Na co dzień pracuję z energią i moc, która tam była, była niesamowita, jak i zarówno sam prowadzący. Boski skład, który miał się tam znaleźć wykonał swoją powinność.

Pozdrawiamy Lena i Marcin