Spotkanie – Fundacja Panteon

Spotkanie z Fundacją Panteon

15 marca 2018 o godz. 18.30 we Wrocławiu przy ul. Lelewela 4, w oficynie, w Drukarni Naukowej na IV piętrze, odbędzie się spotkanie z Maciejem Mikurdą i Karolem Fjałkowskim, założycielami Fundacji Panteon.

Jesteśmy nową inicjatywą, która stawia sobie za cel analizę i wyjaśnianie doktryn różnych religii, na poziomie bardziej zaawansowanym niż powszechnie dostępny, ale jednocześnie możliwie zrozumiały dla każdego zainteresowanego. Zauważyliśmy, że w ostatnich latach coraz więcej osób zadaje sobie pytania egzystencjalne i duchowe. Naszym celem jest dostarczanie im odpowiedzi wartościowych i z pierwszej ręki, tak, aby pomóc kształtować prawdziwy obraz różnych religii.

Zależnie od konkretnego tematu organizujemy wywiady, debaty, panele dyskusyjne lub innego formatu spotkania, zawsze we współpracy i w konsultacji z naszymi Gośćmi. Nasi odbiorcy reprezentują różne środowiska: są to zarówno osoby wierzące, jak również sceptyczne, ale przede wszystkim ciekawe wolnych od uprzedzeń, rzetelnych informacji i autentycznych spotkań.

Bliskie są nam słowa szwajcarskiego historyka religii, Jeana Rudhardta: „Jeśli chcemy zrozumieć cokolwiek z tej czy innej religii, to nie ma na to innego sposobu, niż stać się uczniem tych, których chcemy zrozumieć.”
Nasz Kanał na YouTube:

Maciej Mikurda – socjolog, organizator eventów, badacz zjawisk duchowych
Karol Fjałkowski – były wykładowca etyki na Uniwersytecie Ekonomicznym we Wrocławiu, szczęśliwy nihilista, asystent merytoryczny telewizji internetowej Stacja Ateizm

Jaka jest nasza historia?
Dlaczego to robimy?
W co wierzymy?
Jak godzimy we wspólnej pracy tak bardzo różne światopoglądy, które reprezentujemy?
Jakie są nasze plany na najbliższą przyszłość?

To pytania na które spróbujemy odpowiedzieć i wszystkie inne.

Podczas spotkania będzie można porozmawiać na te i inne tematy.

Zapraszamy serdecznie.

Fundacja U Źródeł