Wykłady – Małgorzata Paluch

„Medycyna Praw Natury – Samouzdrawianie klucz do zdrowia”

12 kwietnia 2018 o godz. 1830 we Wrocławiu przy ul. Lelewela 4, w oficynie, w Drukarni Naukowej na IV piętrze, rozpocznie się nowy cykl wykładów, jak wyżej, dotyczący chorób: dlaczego chorujemy, czyli jaki jest sens chorób, czemu służy diagnostyka, jak leczyć się, by powrócić do pełnego zdrowia i jak unikać nawrotów chorób. Wykłady będzie prowadziła Małgorzata Paluch.

Wykład 1 – Choroba hashimoto

Hashimoto, nadwaga, bezpłodność, problemy seksualne, cukrzyca, borelioza, dyskineza jelita, stwardnienie rozsiane, alzheimer, alergie – coraz częściej słyszymy takie diagnozy.
Dlaczego leczenie tych chorób jest mało skuteczne, długotrwałe, uciążliwe?
Konwencjonalne leczenie oddziałuje tylko na chore organy, chcąc je naprawiać i przywrócić ich prawidłowe działanie. Traktuje organizm wybiórczo, widząc w nim tylko narządy.
Przy holistycznym podejściu do człowieka, jako układu harmonijnie współdziałających organów, mózgu i psychiki, leczenie wyłącznie organów staje się nieskuteczne.
Załóżmy, że na skutek jakiegoś trudnego zdarzenia pojawia się w naszej psychice odczucie strachu, złości, utraty czy lęku, to to odczucie jest sygnałem dla mózgu, by zmienił funkcjonowanie jakiegoś organu i na przykład sytuacji, która wywołuje złość (odczucie), reaguje żołądek (organ) i mamy wtedy ból żołądka albo mdłości (objaw). Gdy złość mija, mija ból czy mdłości. Tak więc, gdy odczucie kończy się, wycofuje się objaw.
Wszystkie choroby mają przypisane konkretne odczucie, emocję, stan psychiki. Są powiązane z pewnym typem sytuacji, której osoba z taką diagnozą musiała doświadczyć. Sekwencja choroby jest więc taka: bierzemy udział w trudnej dla nas sytuacji. Ona wywołuje konkretne odczucie. Do mózgu kierowany jest sygnał. Pobudzony zostaje narząd do innej, zmienionej pracy. Sytuacja mija, odczucie pozostaje. Pozostaje zmienione funkcjonowanie organu – wydziela czegoś więcej albo mniej, magazynuje albo się pozbywa, adekwatnie do sytuacji. To bardzo prosta i sensowna koncepcja.

Zapraszam na cykl wykładów w Fundacji u Źródeł, z których każdy będzie poświęcony innej chorobie. Opowiem o skutecznej diagnostyce, terapii, o przykładach sytuacji, które w konsekwencji prowadzą do choroby. Podam przykłady sytuacji, przeżyć i relacje swoich klientów. Na zasadzie analogii będzie można odnieść je do siebie. Zapraszam na wykłady nie tylko osoby dotknięte objawami, ale przede wszystkim ich rodziny, przyjaciół, znajomych. Każdy z nas lubi pomagać innym. Być może Twój udział w wykładzie pomoże bliskiej Ci osobie wyjść z choroby.

Wykład 1 – Hashimoto
Wykład 2 – Nadwaga
Wykład 3 – Bezpłodność i problemy seksualne
Wykład 4 – Borelioza, Alzheimer i problemy z pamięcią
Wykład 5 – Cukrzyca
Wykład 6 – Stwardnienie Rozsiane, Parkinson, Kości, stawy, mięśnie
Wykład 7 – Problemy trawienne
Wykład 8 – Choroby dzieci

Małgorzata Paluch – jestem terapeutą Medycyny Praw Natury. Terapia, jaką stosuję polega na znalezieniu specyficznego odczuwania klienta, którym reaguje on w trudnych życiowych sytuacjach i wyeliminowaniu tego odczucia oraz na podejmowaniu konkretnych działań, które kończą aktywność biologicznego konfliktu. Takie działania prowadzą zwykle do zakończenia lub zmniejszenia objawu narządowego. Jestem również moderatorką wrocławskiego koła studyjnego Germańskiej. Pracuję we Wrocławskim Centrum Diagnostyki, Terapii i Rehabilitacji KWANTOMED.

Zaproszenie – darowizna na cele statutowe fundacji – 25 zł

5 komentarz do “Wykłady – Małgorzata Paluch

 1. joanna

  Pani Małgosiu zapowiadają się ciekawe wykłady, ale chciałam zapytać, czy na temat raka oraz chorób psychicznych też planuje Pani takie wykłady? Nie ukrywam, że bardo chciałabym poszerzyć swoja wiedzę w tych tematach, zwłaszcza, że dotyczą one chorób w mojej rodzinie.
  Pozdrawiam serdecznie.Joanna

  1. Małgorzata Paluch

   Nie mam w planie wykładu na temat raka, ani na temat chorób psychicznych, ale może to zmienię. Ułożyłam tematykę wykładów kierując się tym, jak dużo trafia do mnie osób z takimi diagnozami. Jeśli będzie więcej osób, których interesuje tematyka, o której Pani pisze, to poprowadzę więcej wykładów, albo zmienię ich tematykę. Proszę obserwować naszą stronę, będą tu aktualne informacje. Jeśli jest Pani z Wrocławia, to koniecznie proszę przyjść na wykład, a jeśli nie, będzie go można obejrzeć w internecie na vimeo. Pozdrawiam Panią

 2. Arleta

  Proszę mi powiedzieć czy to będą wykłady dla osób nic niewiedzących o germańskiej czy dla takich co już posiadają pewną wiedzę w tym temacie. Potrzebuję wiedzy od podstaw…
  czy spotkania będą co tydzień? i w tym samym miejscu zawsze?

  1. Małgorzata Paluch

   To będą wykłady dla początkujących, więc może Pani śmiało w nich uczestniczyć 🙂 Wykłady będą co miesiąc, tak przynajmniej na razie zaplanowaliśmy. Zawsze w tym samym miejscu, na Lelewela 4. W maju możliwe, że będą szkolenia / seminaria od podstaw. Pozdrawiam Panią i do zobaczenia.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *