Laboratorium filozoficzne

XXIV Lf odbędzie się 25.11.2016 o godz. 18.00, w siedzibie fundacji na terenie Wrocławskiej Drukarni Naukowej przy ul. Lelewela 4 na IV piętrze. Zbliżające się spotkanie będzie kontynuacją rozważań, które zostały zainicjowane i poprowadzone przez Zbyszka na XXIII Lf. Podyktowane zostało to sugestiami ze strony uczestników, by ten temat kontynuować dalej.

Czy to zbieg okoliczności?… Można podejść do tego na wiele sposobów.

Sekcja Metaetyki Polskiego Towarzystwa Etycznego oraz Fundacja 2BFair w 2014 r. wyszła z inicjatywą organizowania „Filozoficznych Wtorków”, których podstawowym celem jest wspólne, jak to nazywają, roztrząsanie kwestii filozoficznych, z naciskiem na zagadnienia etyczne i metaetyczne. Pierwsze spotkanie odbyło się 14 lutego 2014 r., a wykład przedstawił, wtedy dr hab. Marek Magdziak. Spotykania mają miejsce zawsze w wybrany wtorek miesiąca w Panato Cafe.

Najbliższe spotkanie „Filozoficzne Wtorki”, jako już drugie z kolei, jakby na przekór nazwy, odbędzie się we czwartek, czyli 24 listopada, a zaraz po nim następnego dnia „Laboratorium Filozoficzne” w Fundacji U Źródeł. Pierwsze spotkanie będzie z dr. Marcinem Koszowym z Uniwersytetu w Białymstoku, który wygłosi wykład: Perswazyjna siła argumentów z autorytetu, drugiego tematem: Autorytety i wartości.

Dwie perspektywy rozważań, myślę, że warto w obu wziąć udział.

Linki: Filozoficzne Wtorki   Facebook – Filozoficzne Wtorki   Panato Café

Wpisy z poprzedniego spotkania są nadal aktualne i znajdują się tutaj.

Spotkanie poprowadzi Małgorzata i Leszek.

MP i LW