Koło studyjne świadomego zdrowia

We czwartek 17 listopada 2016 o godz. 1630 w Sektorze 3 przy ul. Legnickiej 65 odbędzie się 28 spotkanie „Koła studyjnego świadomego zdrowia”.

Spotkanie poprowadzi Krzysztof Pawczuk i Walentyna Matusz przedstawiając nieinwazyjną metodę terapii „Pinopresurę”. To innowacyjna polska metoda, łącząca zdobycze dalekowschodniej akupresury i akupunktury oraz zachodniej refleksoterapii, nauki o powięziach, układzie somatycznym i wegetatywnym oraz polu morfogenetycznym. Jest metodą rehabilitacji psychologicznej i neurofizjologicznej. Będzie też mowa o diagnostyce i urządzeniach pomiarowo-informacyjnych dokładnej analizy stanu zdrowia metodą biorezonansu.

Kontynuując nowy profil spotkań w układzie dwudzielnym, gdzie pierwsza część jest jak dotychczas formą wykładów i prezentacji, w drugiej dzielimy się doświadczeniami w radzeniu sobie ze zdrowym i higienicznym sposobem życia. Nasza uwaga obecnie skupia się na holistycznym podejściu do człowieka, na szukaniu sposobów przywracania organizmowi równowagi homeostazy, a także psychofizycznej. Próbujemy zrozumieć, jakie są przyczyny konkretnych zaburzeń stanu organizmu, jak możemy im przeciwdziałać, jakie czynniki środowiskowe są destrukcyjne dla harmonijnego funkcjonowania na poziomie biologicznym i psychicznym.

Holistyczne podejście do zdrowia, to traktowanie człowieka jako całości, jako systemu ściśle powiązanych ze sobą narządów, które wzajemnie wpływają na swoje funkcjonowanie, a także w sposób równie ważny zrozumienie powiązań i znaczenie stanów psychicznych i emocjonalnych. Wnikliwość rozważań ma istotne znaczenie, dlatego trzeba nauczyć się obserwować swój organizm i wsłuchać w z jego strony podpowiedzi, to jedno. Natomiast, jak postępować kiedy sytuacja została już zachwiana, to drugie. Instrumentalne, czy mechanistyczne próby odwrócenia procesu zaburzeń, najczęściej okazują się chybione i nie rzadko są przyczyną powikłań.

Różnych technik i metod terapii jest wiele, wiedza opisująca je jest często szczątkowa, niekompletna, lub bardzo wąsko opisująca skuteczność, nie uwzględniając wpływu na całość organizmu. Kolejnym problemem są normy (statystyczne), przy pomocy których określa się warunki stabilności i harmonii układu jako całość.

Jest wiele pytań, warto je zadawać głośno i szukać odpowiedzi, by lepiej rozumieć procesy jakie zachodzą w naszych organizmach.

Zapraszam

LW

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *